گاز CO2 و کرونا

گاز CO2 و کرونا، کم شدن مقدار انتشار گاز CO2 به دلیل ویروس کرونا

گاز CO2 و کرونا
گاز CO2 و کرونا

در این محتوا در خصوص رابطه میان گاز CO2 و کرونا که از مسائل مهم اینروزها است سپهر گاز کاویان صحبت می‌کنیم.

کم شدن مقدار انتشار گاز CO2 به دلیل ویروس کرونا

همانگونه که می دانید با افزایش مرگ و میر و انتشار این ویروس در سراسر جهان الگوهای درخواست انرژی در دنیا به شدت متحول گردیده است. بسیاری از سفرهای برون مرزی به دلیل بسته شدن مرزهای کشورها لغو شده و افراد خود را در خانه محبوس  کرده اند تا دچار این بیماری خطرناک نشوند. در طی خانه نشین شدن بسیاری از افراد ترافیک شهری و دی اکسید کربن تولید شده توسط وسایل نقلیه کاهش یافت. در ادامه به بررسی اثرات کاهش در رفت و آمد بر CO2 خواهیم پرداخت.

انتشار گاز دی اکسید کربن

گزارشات نشان می دهد  که میزان انتشار گاز CO2 در سال 2020  در مقایسه با سال 2019 ،17 درصد کم شده است. به طور معمول هر سال 1% افزایش انتشار دی اکسید کربن نسبت به سال قبل وجود دارد اما این موضوع به قبل از انتشار ویروس کرونا COVID-19)) برمی گردد. در سال 2019 انتشار این گاز افزایش نیافت و در پی آن انرژی های تجدید پذیر افزایش یافتند ولی اکثر این گاز ها در کنار سوخت های فسیلی مورد استفاده قرار گرفتند و نتوانستند به تنهایی کاربرد داشته باشند. البته گفتنی است غلظت این گاز به وسیله حمل و نقل سطحی(غیر از حمل و نقل هوایی) همچنان افزایش می یافت.

بین ویروس کرونا و مصرف انرژی چه رابطه ای وجود دارد

نخستین بار ویروس کرونا در چین و در سال 2019 شناسایی شد ولی در مارس سال 2020 به عنوان یک ویروس همه گیر جهانی معرفی و اعلام شد. بعد از چین کشورهایی مانند کره جنوبی، ژاپن و اروپا ( عمدتا ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا) دچار آن شدند. بعد از شناسایی این ویروس در سراسر جهان اقدامات سختگیرانه ای از طرف دولت های مختلف انجام پذیرفت تا از انتشار آن و بیمار شدن افراد بیشتر جلوگیری شود. از جمله این اقدامات: قرنطینه شدن افراد مشکوک به بیماری، تعطیل شدن مدارس و دانشگاه ها، ممنوعیت تردد و ...

با ممنوعیت تردد و تجمع، کاهش چشمگیری در انتشار گاز CO2 و مصرف انرژی پدید آمد.

هدف از این مطالعات چیست

در این آزمایش و تحقیقات از اطلاعات موجود تا پایان آوریل 2020 برای تخمین زدن تغییرات در منتشر شدن روزانه این گاز در زمان بیماری کوئید-19 استفاده می گردد.

تعریف شاخص محدودیت

شاخص محدودیت های ترددی بین 0 تا 3 است و تغییرات محدودیت فعالیت های روزمره را برای یک بخش یا تمام جمعیت تعریف می کند. میزان صفر نشان دهنده ی این است که هیچ محدودیت فعالیتی برای جمعیت وجود ندارد. مقدار یک نشان دهنده برخی سیاست هایی است که برای برخی از افراد و بخش کوچکی اعمال می شود. سطح دو سیاست و عملکرد هایی را برای بسیاری از شهر ها و مناطق در نظر می گیرد و به صورت کلی نیمی از جامعه را مورد هدف قرار می دهد و سه را می توان سیاست ملی در نظر گرفت که برای تمامی افراد بجز افراد اصلی صدق می کند.

تعریف بخش های اقتصادی

بخش هایی که در این تحلیل و تحقیقات مورد بررسی قرار گرفتند:

برق

صنعت

حمل و نقل سطحی

ساختمان های شهری و تجاری

بخش مسکونی

هواپیمایی

روند انجام تحقیقات و مطالعات انجام شده به چه شکل است

بررسی تغییرات در هر بخش به صورت یک تابع از محدودیت ها انجام می شود. در این مورد داده ها نشان دهنده ی تغییرات در فعالیت ها مانند درخواست برق یا حمل و نقل جاده ها و ترافیک های هوایی است، تغییرات مستقیم در میزان منتشر شدن گاز دی اکسید کربن در نظر گرفته نمی شود.

در این تحقیقات تغییرات در بخشهای حمل و نقل هوایی و سطحی که شامل داده  های شهری و کشوری بود به طور کامل جمع و بررسی شد. تغییرات در تولید گازهای گلخانه ای در کشورهایی مانند اروپا، ایالات متحده و هند مورد بررسی قرار گرفت. تغییرات در صنعت بیشتر در کشورهای چین و فولاد سازی در ایالات متحده و تغییرات در بخش های مسکونی به دلیل کنتور های هوشمند در کشور انگلستان بررسی شد.

نتایج بدست آمده حاکی از چیست

نتایج نشان می دهد که حمل و نقل سطحی می تواند در تغییر سیاست های مرتبط با انتشار گاز دی اکسید کربن بسیار موثر واقع شود و آنها را تغییر دهد. گفته می شود کاهش غلظت این گاز به دلیل کاهش حمل و نقل می باشد. استفاده از دوچرخه و پیاده روی قطعا می تواند تاثیر بسزایی در کاهش این گاز آلاینده هوا داشته باشد. در بسیاری از مکان های پیشرفته مانند پاریس و برلین اقدام به ساخت فضاهایی برای عابران ییاده و دوچرخه سواران می شود تا حمل و نقل فردی را رواج داده و میزان انتشار این گاز در هوا را کاهش دهند.